Slovensky
English
Perunstaff

Staffbullpedia

Líniový chov a budúcnosť, ktorú v tom vidím.

Žijem so SBT od roku 1991 a nikdy som nemal pocit, zmeniť to. Je to výnimočné plemeno, ktoré pre človeka môže tvoriť partnera z každého uhla pohľadu. Dynamické, kompaktné a praktické plemeno, ktoré spĺňa potreby každého človeka. Či to je športovec, poľovník, vozíčkár, lenivec alebo len milovník psov. Tak to môže vidieť laická verejnosť, ale chovatelia, musia sledovať aj niečo iné.

Zrkadlo doby (alebo ako vidieť ďalej, než do zrkadla)

Prví a nedotknutí pionieri chovu staffordshire bullterrier, boli tí, ktorí tvorili hodnoty, z ktorých mi dnes ťažíme a snažíme sa posúvať ich hranice a vízie. S najlepším úmyslom pretvárame myšlienky na skutočnosť a sny na realitu. Posúvame hodnoty zo všedných na nepostrádateľné a zo všeobecných na osobné.

10 myšlienok chovateľa

1.ODBORNOSŤ je alfou a omegou chovu,chovateľ vie ako funguje genetika a ako má SBT vyzerať ...

Perunstaff

Vážený chovatelia a majitelia plemena STAB a iných plemien, cieľom, o ktorý sa má chovateľ stále uchádzať a pripravovať sa, by mala byť vízia jeho budúceho chovu. Prezentovať svoje predstavy a konzultovať ich so skúseným chovateľom resp. chovateľmi, by mali byť základnou možnosťou zlepšovať genetické stopy vlastného chovu ...

Základný chovateľský kódex

1. Suka je základom chovu,nech je vždy štandardná. (líniová,typovo zameraná na ciele chovateľa,korektná v štandarde,socializovaná a neagresívna) ...

Nová cesta

„Nechcem mať na konci dňa pocit, že mi čosi uniká pomedzi prsty,nechcem ,aby sa zo mňa stal ďalší blázon, ktorý čaká ,až príde jeseň...“ (Circus Praha) "Správny koníček musí človeka zruinovať"
Copyright © 2019 Perunstaff