Slovensky
English
Perunstaff

Základný chovateľský kódex

  1. Suka je základom chovu,nech je vždy štandardná. (líniová,typovo zameraná na ciele chovateľa,korektná v štandarde,socializovaná a neagresívna)

  2. Na krytie vyberajte psa typovo podobného a rodokmeňovo líniovového k suke. (voľte typ+rodokmeň,oboje spoločne vytvára väčšiu istotu do budúcnosti pre vaše šteniatka)

  3. Kryte suky,ktoré maju minimálne 2roky,nie skôr. (nechajte ju dospieť,lepšie uvidíte jej budúce smerovanie v línii či type pre voľbu krycieho partnera)

  4. Plánujte a predpokladajte budúce krytie u vás narodených šteniat,ako by ostali u vás. (dívajte sa generácie ďalej a dajte tomu svoju myšlienku,tá z vás urobí chovateľa)

  5. Aj u šteniat dodržujete rovnaké pravidlá chovu,ako u ich rodičov. (šteňatá sú budúcnosť chovu,nech sú pre nich rovnaké ciele,ako pre ich rodičov)

  6. Majiteľov si vyberajte alebo čakajte a neskôr kryte. (nič neutečie,dobrí chovatelia sa vždy nájdu,ak bude váš vrh perspektívny a zaujímavý)

  7. Držte korektnú,ale štandardnú cenu. (nemeňte ceny podľa ekonomickej situácie,držte si rovnakú cenu,korektnosť je jednou z vlastností chovateľa)

  8. Výstavy sú stretnutia ľudí,ktorí chovajú alebo sú majiteľmi psov. (výsledky sú len informatívne a subjektívne,dávajú iný pohľad videnia na vášho psa,uvedomte si,že je mnoho názorov,ale len ten váš je dôležitý)

  9. Socializujte vlastné šteniatka pred odberom a dbajme na ich mentálne zdravie. (menej je niekedy viac,veľa krytí a veľa šteniat vyžaduje veľa starostlivosti)

  10. Vážte si vlastné chovateľské ciele a ich riešenia. (socializujte vlastné okolie,budte hrdý na svoju prácu a hľadajte chovateľov,ktorí vám budú priateľmi,lebo konkurenciu majú len tí,ktorí chcú na psoch zarábať,ostatní sú milovníci a chovatelia.
Copyright © 2019 Perunstaff